Yorumlar

Danışan 02-09-2015
MENEKŞE -2015-02-09 14:13:55

5 ay önce evliliğim biityor diye kahrolurken şimdi eşimle cinselliğimi yaşıyorum.Bu mutluluğu kelimelerle anlatabilirmiyim …..sanmıyorum!Önce beni tedaviye yönlendiren canım dostum Gül””””””””e,sonra umudumun kırılmasına asla izin vermeyen beni hep yüreklendiren bilgilendiren sıcacık güzel insan Şölen hanıma teşekkürler!Hayat benim için hiç bu kadar güzel ve anlamlı olmamıştı sanki.

Danışan 02-09-2015
MENEKŞE -2015-02-09 12:14:31

32 yaşında 3 yıllık evli öğretmen bir bayanım.Gerçek ismimi yazmaya cesaret edemedim.Ama sevgili doktorum okursa kim olduğumu zaten anlar.Çok büyük bir aşkla evlendiğim eşimle evliliğiizin 6 ayı cinsellik yaşayamadık.Buraya kadar problem yoktu olur dedik utangacım dedim eşim anlayışlıydı.6 aydan sonra ailelerin bebek baskısı başka şehre taşınmamız iş değişikliği filan derken bir baktık biz hergün kavga ediyoruz.Eşim çok sessizleşmişti uzaklaşmıştı.Ben volkan gibi öfke patlamaları yaşıyordum.Birlikte olma denemelerini yavaş yavaş bıraktık.Artık herşey batıyordu birbirimize.Kocam gözünün üstünde kaşın var dese ağlamaya bağırmaya başlıyordum.Bana dokunmaz oldu,konuşamaz olduk.Uzatmak istemiyorum.Ayrılmayı düşünmeye başladığımız zamanlardı.Çok yakın bir arkadaşım evlilik terapisine gitmişti.Bana psikoloğunun aynı zamanda cinsel tedavi yaptığını söyleyince randevu aldık.Son çaremizdi. şölen hanımla ilk görüşmemizde vajinismus belirtileri gösterdiğimi söyledi.Ben vajinismusun ne olduğunu duymuştum ama kendimin olabileceğine hiç konduramamıştım. İşte o ilk görüşmede önce dünyalar başıma yıkıldı ama sonra şölen hanımın anlattıklaryla eşimle yine umut dolduk.Cinsellik aramızda kalın bir duvar örmüştü aşamadığımız. O gün uzun zamandan sonra yine elele tutuşarak evimize gittik.Biz Akhisarda oturuyoruz.5 ay boyunca aksatmadan tedavimize gittik geldik.Şölen hanımın odasında aslında birbirimizi ne kadar sevdiğimizi bazen kahkahalar atarak bazen ağlayarak yeniden anladık.

Danışan 01-19-2015
Murat K. -2015-01-19 15:15:08 Boşanmış bir baba olarak kızımın psikolojik durumunu öğrenmek için Şölen Hanıma gittik.Kızımın annesinin de katıldığı bir oturumla çdaha önce uyguladığı test sonuçlarını ve görüşünü bizlere anlattı.Hayatımızda kızımızla ilgili yeni düzenlemeler yaptık ve onu boşanmış bir ailenin mutlu çocuğu yapmaya gayret gösteriyoruz.Sayın Şölen Hanım’ın bize verdiği vizyon bu anlamda oldukça fayda sağladı.Kızımızın bizi hangi gözle gördüğü neler hissettiğinin farkına varmak bizim de davranışımızı şekillendirdi.Böyle bir tecrübeyi her boşanmış anne babaya tavsiye ederim.

Danışan 05-20-2014
PınarÖ. -2014-05-20 19:15:54 Kızımın sınav kaygısı ve korkularında kızıma ve aileme yardımcı olan Sayın Şölen Çamlı Hanıma teşekkürlerimizi iletmek isteriz.Kendisi çok tatlı,yönlendirici,bilgili bir hanımdır.Aile ilişkilerimizin güzelleşmesine katkısı olmuştur.

Danışan 03-10-2014
MUSTAFA DÖNMEZ- 2014-03-10 09:16:36 2,5 yaşında oğlum var . herşeye itiraz ediyor. öfke hat safhada. vuruyor bağırıyor. bazen el kol sallıyor garip hareketlere de başladı. şaştık kaldık. bazen bizde öfkeyle karşılık verebiliyoruz ve daha fazlasını yapıyor. ne yapabiliriz. muayene ücretleriniz ne kadar?

Danışan 02-03-2014
N.K – 2014-02-03 11:17:16 Ben ilk defa bir psikoloğa gittiğim için oldukça tedirgindim.Karşıyaka’da olması önemliydi.Daha önce bir arkadaşım bana referans vermişti ancak internetten araştırdığımda içime Empati sindi.Çok gergin gittiğimi saklayamam ama içeri girince mekanın bir huzuru olduğunu hisettim.Renkleri mi ,şömine başında oturmak mı ,dekorasyon mu,güleryüz mü bilemiyorum ama ilk gerginliğim gidiverdi.Sonrasında Şölen hanım ile tanıştım.Konuşmam gereken konu zor bir konuydu.Kimseyle konuşulmaz,paylaşılmaz.Beni öyle rahatlattı öyle gerginliğimi aldı ki paylaşabilmem öylesine kolay oldu ki !Bir sonraki görüşmemiz için gün saydığımı biliyorum.ben bu sorunumla ilgili kendimi aştım.Öğrendim,bilgilendim,ödevlerimi yaptım.Hem bir uzman hem bana can bir dostla tecrübemi paylaştım.Her görüşmemde yaşama karşı motive oldum,kendime karşı ise daha cesur.Bir gün mutluluktan ağlayarak ona teşekkür ederken bana dedi ki:Ben hiçbir şey yapmadım,ben sana yolu gösterdim,sen başardın.Ben sadece yanında durdum,yapabileceğine inandım.Kendine teşekkür et!

Danışan 01-14-2014
A.T -2014-01-14 09:18:01 Ben ayda 3 ,4 kere yurtiçi ve yurtdışı uçak ile seyahat etmesi gereken bir yöneticiyim.2 senedir psikolog psikiyatrist gezdim durdum. İş arkadaşlarım ve elemanlarım benim uçaktaki panik atak halimi görmesinler diye gideceğim yere tek başıma farklı tarih ve saatlerde uçak bileti aldım.Bir gün bir dostun tavsiyesiile Emdr ve Ebru Güleri’i duydum. Emdr tedavisi ile uçak fobimi sonlandıran Ebru Güler Hanım’a buradan minnetlerimi iletmek istiyorum.

Danışan 01-10-2014
yelda -2014-01-10 20:18:38 şölen hanım sizi internet aracılıgla buldum .Benim kızım mart ayında 3 yaşını bitiriyor , hala konuşamıyor nörolojik olarak hiç bir problemi yok sadece kelime söylüyor anne baba abi kelime sayısı 15 i geçmez bu yaşlarda niçin sorusunu sorması cümle kurması gerekmez mi ? derdini anlatamadıgı içinde çok hırçın.mutizm i duydum ama tam kızıma uymuyor. yardımcı olursanız sevinirim eşim probleminin olmagını düşünüyor bende bir danışmandan yardım almamız gerektigini bizi yönlendirirseniz sevinirim

Danışan 12-12-2013
Pelin erdem -2013-12-12 09:19:13 1.5 sene önce ilkokul 1.sınıftaki kızıma selektif mutizm teşhisi kondu.Kızım okulda kimse ile konuşmuyordu.Evdeyse dünyanın en oyuncu çocuğu! Bizim için çok sıkıntılı bir dönemdi,ne yapacağımızı bilemedik.Araştırıken Selektifmutizm sitesinden Şölen Hanıma ulaştık.Şölen hanım bize bu tedavinin uzun bir yol olabileceğini sabırlı olmamız gerektiğini anlattı.Düzenli oyun terapisi ve davranış terapisine aldı,bize ev ödevleri verdi.Öğretmeni ile devamlı iletişimdeydi.Sınıfına gidip oturma düzenini bile değiştirdi.Ama sonunda kızım daha ilk ayın sonunda sıra arkadaşı ile konuştu.Bizim için nasıl büyük bir mutluluk oldu anlatılamaz.Terapilerimiz 5 ay devam etti.Üzerinden 1.5 yıl geçti.Yavrum artık her çocuk gibi okulda konuşup gülüp oynuyor.23 Nisanda gösteriye bile çıktı.Bu sorunu yaşayan aileler acısını bilebilir.Şölen hanıma ve güleryüzlü kadrosu ile Empatizmire minnetimiz büyüktür.Çocuğunuz bu illetin pençesindeyse yardım alın.Çocuğunuza konuşsana niye konuşmuyorsun gibi şeyler asla demeyin.Bir de çocuğunuzla gerçekten oyun oynayın.Biz bunu öğrendik.

Danışan 10-09-2013
Ece (Kaan’ın annesi) – 2013-10-09 12:39:44 Sevgili Şölen Hanım, Kaan’ın davranışlarında sayenizde çok büyük değişikler var.Bana karşı siniri yatıştı ,babayla paylaşımımız arttı. Okulumuz sorunsuz.Kaan’ın da bir mesajı var.”şölen teyzemi çok öpüyorum çok özledim.İzmre gidince ona uğrayalım “diyor 🙂 Sevgi ve selamlarımızı yolluyoruz.

Danışan 10-04-2013
Burcu Fe- 2013-10-04 09:20:19 Oğlumun okula giderken kendini yerden yere atması,okul yolunda kusması ve okulda bensiz durmaması nedeniyle Şölen Hanıma yönlendirildik.Kısa bir sürede bizim ve okulun doğru yönlendirilmemizle,Şölen Hanımın evde verdiği terapi modeliyle sıkıntımızı atlattık.Özellikle evde uyguladığımız oyun çalışması 5 yaşındaki oğlumda çok şeyi değiştirdi.İnatlaşmaları,siniri tutturmaları hepsi kesildi.Çocuğunuzu okula gönül rahatlığı ile sıkıntısız bırakmanın keyfini çıkarıyoruz çünkü 1 ay boyunca bu sıkıntıyı bu vicdan azabını ve üzüntüyü yaşadık.Eşim psikolojik desteğe inanmazken yaşadıklarmızdan sonra anlayışını değiştirdi.Sevgi ile teşekkürlerimizi yolluyoruz.

Danışan 09-24-2013
Hakan TA.-2013-09-24 19:20:55 Ebru hanımı internet üzerinden buldum.Panik atakla ilgili bir araştırma yaparken karşıma çıktı.Son 6 yıldır panik atak illeti yüzünden hayatım kısıtlanmıştı.Birkaç defa tedaviyi denesemde ,ilaç kullansamda sonuç alamadım.Ebru hanım emdr tekniği ile 3 görüşmede panik atağımı sonlandırdı.Ben buna mucize olarak bakıyorum çünkü hayatımı geri aldım.Panik atak ile yaşamaya çalışıyorsanız bu sıkıntıyı daha fazla çekmeyin.Ebru haım ile iletişim kurun ve panik ataksız bir hayatın keyfini çıkarın.

Danışan 08-15-2013
esra k.-2013-08-15 16:22:55 Oğlumun zeka ve yetenek testlerini yapan,anne baba olarak bize çocuğumuzun psikolojik durumu ve çevreyi algılayışı hakkında oldukça detaylı ve çarpıcı bilgiler veren ,oğlumla ilişkimizin ve oğlumun okuldaki dikkat eksikliğini düzelmesine yardımcı olan Sayın Şölen İnce’ye buradan teşekkürlerimi iletiyorum.

Danışan 07-17-2013
Seda K.-2013-07-17 22:24:17 Şölen hanım ile çocuk doktorumuzun yönlendirmesi sonucu tanışmıştık.Oğlumda altına işeme ve tırnak yeme problemleri için görüştük.Her görüşme sonucu eşim ve beni çok açıklayıcı ve detaylı bilgilendirmesi ve oğlumuza karşı davranışlarımızda birebir yönlendirmesi ve önerdiği oyun teknikleri sayesinde çok yol katettik.Biz daha önce de farklı psikoloğa gitmiştik ama bu derece detaylı ve yönlendirici bilgilenmemiştik.Memnuniyetimizi buradan dile getirmek ve teşekkür etmek isteriz.

Danışan 07-17-2013
cccc -2013-07-17 11:23:27 Ebru Hanım ile tanışmam panik atak teşhisi konulmasıyla başladı.ilaç tedavisi görüyordum fakat faydasını görememeye başladım başka bir çözüm olması gerektiğine inanmaya başladığımız bir anda annem internetten ebru hanım ve EMDR uygulaması hakkında bilgiler bulmuştu.bu sayede ebru hanımla EMDR seanslarına başladık.ilk seanslardan itibaren bu tekniğin çok faydasını görmeye başladım ve zamanla panik ataklarımın kaybolduğunu belirgin bir şekilde gördüm.ve bu sayede ilaç kullanımını tamamen bıraktım.şunu belirtmek isterimki bu tedavi için en başta kararlılık ve düzenlilik gerekiyor.çok kötü bir halde hayattan soyutlanmış bir şekilde ataklarla uğraşırken ebru hanım ve uyguladığı EMDR tekniği sayesinde hayata yeniden başladım.ebru hanımın pozitif enerjisi sayesinde ofisten her seferinde dahada güçlüçıktım.EMDR tekniği kesinlikle panik atak için çok önemli ve uygulanması gereken bir teknik.tüm panik atak hastalarına birebir yaşamış ve faydasını fazlasıyla görmüş biri olarak EMDR ı tavsiye ediyorum.EBRU hanıma sonsuz teşekkürler..

Danışan 07-08-2013
Melike- 2013-07-08 08:24:50 1 sene önce umutsuzluk ve karamsarlık içindeyken bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine Empati Şölen İnce’den randevu aldım.İlk görüşmemde ağlamaktan konuşamadığımı hatırlarım.Sonrasında zaman içinde giderek artan bir enerji bir mutluluk bir özgüven.Sosyal hayatım arttı,iş yerimde terfi aldım (Şölen hanım bunu birebir size borçluyum binlerce teşekkür),sorunlu ilişkimi geride bıraktım,düzenli spor yapan bir insana dönüştüm.Benim bir senede hayatım değişti.Sizin sayenizde.Siz şimdi bana “bunları sen yaptın ben değil” diyeceksiniz yine :)Ben kendimi tanıma süreci yaşadım,anlattıklarınızla, önerdiğiniz kitaplarla testlerinizle,kariyer planımı yaptınız,suçlu hissetmeme egnel oldunuz daha ne desem.Sizi sevgiyle anıyorum.Herşey için teşekkür ederim. Kahve için görüşmek üzere 🙂

Danışan 07-01-2013
Sevgi T.-2013-07-01 17:25:23 Daha önce psikoloğa gitmediğim için tedirgin bir şekilde sorunlarım için bir mail atmıştım.Aynı gün ilgi ve alaka ile bana cevap yazılması ve bu cevapla bile umutlanmam benim için çok önemliydi.Sorumu cevaplayan Psikolog Şölen İnce’ye teşekkür eder başarınızın devamını dilerim.