Panik Atak Tedavisi İzmir

panik atak tedavisi izmir panik atak doktoruPanik Atak Tedavisi İzmir

Panik atak tedavisi İzmir de uzman psikologlarımız tarafından yapılan etkili terapi metodları ile kısa sürede aşılabiliecek bir rahatsızlıktır. Panik atak aniden ortaya çıkan yoğun korku, sıkıntı ve endişe nöbetidir. Panik Atak nöbeti şiddetli olarak genellikle 10-30 dakika arası sürer ve sonra yavaş yavaş şiddeti düşer.

Panik atak tedavisi İzmir de nöbeti yaşayan kişi çok kötü birşey olacağı veya öleceği hissine apılır. Kendisini kurtaracak birisi veya bir sağlık kuruluşu arar.

Panik Atak Belirtileri Nedir?

Panik atak belirtileri şöyledir. Nöbet sırasında bu belirtilerin yarısı kadarı gerçekleşir :

 • Çarpıntı, göğüste basınç bazen sol kola yayılan ağrı ve uyuşmalar…
 • Terleme, bazen alev basması , bazen üşüme hissi
 • Titreme-sarsılma
 • Boğulma hissi ve nefes alamama hali
 • Derin nefes alma ihtiyacı, havanın yetmemesi gibi hisler
 • Göğüste daralma, sıkışma, ağrı duyumsama
 • Bulantı, karında ağrı, şişkinlik, gaz oluşması
 • Baş dönmesi, sersemlik hissi, düşecekmiş ya da bayılacakmış gibi olma hali
 • Gerçek dışılık ,benliğinden ayrılmış olma hali ( sanki bedenle ruh birbirinden ayrılıyor ve kişide kendisini hissedememe, algılayamama, kendisine yabancılaşma durumu oluşur)
 • Panik anında kontrolünü kaybedeceği yada çıldıracağı korkusu (Kendisine, çocuklara, çevreye zarar verme korkusu)
 • Ölüm korkusu
 • Vücutta uyuşmalar, yanmalar, karıncalanmalar

Tüm olumsuz belirtilerine ve hissettirdiği duyguya rağmen panik atak tedavisi bulunan bir rahatsızlıktır.Panik atak belirtileri sahibi olan bir kişinin bu durumu atlaması psikoterapi ile mümkündür.

İzmir Panik Atak Tedavisi

Panik atak, merkezimizde EMDR terapisi ve Bilişsel-Davranışsal Terapi Teknikleri ile kısa sürede çözümlenmektedir. Her iki panik atak terapisi uzun süredir bu rahatsızlağa sahip olan yada kısa bir süreden beri sahip olan danışanlara farklı süreler ve seans sayısında uygulanmaktadır.

Anksiyete Bozukluğu Nedir ?

Genel olarak anksiyete kelimesi ingilizce kökenlibir kelime olup , anlamı “kaygı” dır. Anksiyete bozukluğu ise psikolojik bir terim olmakla beraber kaygı bozukluğu anlamını taşır. Halk arasında panik atak olarak bilinen durum ise kaygı bozukluğu yani anksiyete bozukluğu olan bireylerin geçirdikleri nöbetin adıdır.

Çocuklarda Kaygı Bozukluğu

Çocuklarda Kaygı bozukluğu küçük yaştaki çocuklarda ve ergen dönemlerdeki çocuklardada görülebilen bir rahatsızlıktır. Emdr terapisi ve bilşsel terapi metodları ile çocuklarda görülen kaygı bozukluğu yada anksiyete bozukluğu daha kolay tedavi edilebilir.

İzmir Panik Atak Doktoru

Yeterli terminolojik bilgiye sahip olmayanlar İzmir panik atak tedavisi yada panik atak doktoru tavsiye gibi kelimeler ile rahatsızlıklarını tedavi edebilecek en iyi doktoru aramaktadırlar. Öncelikle panik atak dotoru diye bir dal yada title olmadığını belirtelim.

Merak etmeyin kaygı bozukluğu yada anksiyete bozukluğu olan kişilere danışmanlık ya pspanpanik atak konusunda uzman  psikologlar merkezimizde size yardımcı olacaklardır Panik atak psikolog tavsiye ve tedavi yöntemleri için uzman psikologlarımızdan bizi telefon ile arayara khemen randevu alabilirsiniz

Empati İzmir Psikoterapi Merkezinde görev alan konusunda uzman psikologlarımız hizmetinizdedir. Uzman Panik atak terapistlerimiz emdr ve bilişsel terapi yöntemleri ile kısa sürede yardımcı olacaktır.